AKTUALNOŚCI

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Smardzewicach nad Zbiornikiem Sulejów Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował spotkanie robocze pt. „Wykorzystanie współpracy regionalnej dla realizacji nowych wyzwań”. (08.03.2018)

czytaj więcej
Piknik z EKOROB-em i turniej siatkówki plażowej Barkowice CUP, w dniach 01-02.08.2015 r.
Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015

W dniach 1-2 sierpnia 2015 r. w Barkowicach odbyło się ogólnodostępne spotkanie informacyjno-edukacyjne w formie pikniku rodzinnego w ramach realizacji projektu LIFE+ EKOROB LIFE08 ENV/PL/000519.

Uczestnicy pikniku mieli okazję oprócz zabawy i przeżyć sportowych dostarczonych dzięki emocjonującym rozgrywkom, zapoznać się z wynikami realizacji projektu EKOROB. W trakcie pikniku dostępny był punkt informacyjno-edukacyjnego, w którym można było zapoznać się z budową wysokoefektywnych stref ekotonowych nad zbiornikiem Sulejowskim oraz zapoznać się z wynikami opracowań nt. emisji zanieczyszczeń obszarowych generowanych w zlewni Pilicy.

Dla dzieci zostały przygotowane konkursy i gry dydaktyczne, których tematem była ochrona środowiska i Zbiornik Sulejowski. Poprawne odpowiedzi i aktywność były nagradzane gadżetami promocyjnymi Projektu EKOROB. Oprócz tego najmłodsi mieli okazję wziąć udział w pokazie poboru prób wody ze stanowisk badawczych oraz samodzielnie przeprowadzić badanie wody.

W trakcie pikniku przeprowadzono również ankietę nt. Badania percepcji, zadowolenia i nastawienia do realizowanego projektu społeczności lokalnej i turystów z regionu Zbiornika Sulejowskiego której wyniki posłużą do podsumowaniem projektu oraz opinii mieszkańców i odwiedzających Zbiornik Sulejowski.

Podczas pikniku z EKOROBem rozgrywany był turnieju siatkówki plażowej – Barkowice Cup 2015 pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Sulejów. W pierwszym dniu mecze rozgrywane były w kategorii drużyn kobiecych – udział wzięło 13 par, w drugim dniu męskich – udział wzięło 19 par.

Wyniki rywalizacji drużyn kobiecych:

I miejsce – Patrycja Włódarczyk / Cecylia Pietruszka (Bełchatów)

II miejsce – Sawicka Martyna / Patrycja Palus (Sulejów)

III miejsce – Iza Stobiecka / Maja Daleszczyk (Sulejów)

IV miejsce - Sylwia Wijata / Katarzyna Pakuła – Nockowska (Opoczno)

MVP - Patrycja Włódarczyk (Bełchatów)

Wyniki rywalizacji drużyn męskich:

I miejsce – Roman Kącki / Adam Kącki (Piotrków Trybunalski)

II miejsce – Karol Małagowski / Artur Patura (Piotrków Trybunalski)

III miejsce – Paweł Gawlica / Łukasz Jakubowski (Piotrków Trybunalski)

IV miejsce - Piotr Majchrzak / Bartek Zieliński (Piotrków Trybunalski)

Najlepszy zawodnik turnieju – Adam Kącki (Piotrków Trybunalski)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom w turnieju.
Więcej informacji i zdjęć:

http://www.epiotrkow.pl/news/Burmistrz-Sulejowa-zaprasza-na-piknik-z-EKOROBem,22796

 

       

powrót