AKTUALNOŚCI

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Smardzewicach nad Zbiornikiem Sulejów Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował spotkanie robocze pt. „Wykorzystanie współpracy regionalnej dla realizacji nowych wyzwań”. (08.03.2018)

czytaj więcej
Piknik z EKOROB-em pod patronatem Burmistrza Sulejowa - 03.08.2013 Barkowice
Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013

W dniu 03 sierpnia 2013 w Barkowicach odbyło się ogólnodostępne spotkanie informacyjno-edukacyjne w formie pikniku rodzinnego dla mieszkańców oraz osób wypoczywających nad Zbiornikiem Sulejowskim w ramach realizacji projektu LIFE+ EKOROB LIFE08 ENV/PL/000519.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie i Europejskim Regionalnym Centrum  Ekohydrologii  PAN pod honorowym patronatem Burmistrza Sulejowa Pana Stanisława Baryły. Partnerami spotkania byli OSP Barkowice, Restauracja Róża Wiatrów oraz szkoła siatkówki Bąku Volley School.

W trakcie spotkania zaprezentowano zrealizowane prace w obszarze poligonów demonstracyjnych w Barkowicach w ramach projektu EKOROB LIFE08 ENV/PL/000519 oraz przedstawiono informacje na temat zagrożenia dla zdrowia i środowiska związane z przenikaniem zanieczyszczeń do wód gruntowych. Uczestnicy festynu mieli możliwość pozyskania materiałów informacyjnych związanych z projektem EKOROB, Ramową Dyrektywą Wodną, Dyrektywą Azotanową.

We współpracy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO zostały przygotowane warsztaty ekologiczne których tematem były zanieczyszczenia obszarowe i punktowe oraz ograniczania emisji azotu i fosforu w gospodarstwach domowych. Zajęcia odbyły się również w formie plenerowej gry planszowej.

Główną atrakcją dla uczestników spotkania był zorganizowany turniej piłki plażowej o puchar Burmistrza Sulejowa a podczas rozgrywek pojawił się gość specjalny turnieju Michał Bąkiewicz.

Wyniki turnieju plażowego:
I miejsce zajęła para z Łodzi Anna Znyk-Kłaczek  i Piotr Kłaczek
II miejsce Katarzyna Partyka i Kamil Kubiś
III miejsce Maja Daleszczyk i Łukasz Jakubowski
IV miejsce Katarzyna Staśkowska i Bartosz Borkowski

Równie atrakcyjne były pokazy strażackie w formie inscenizacji  najczęściej spotykanych interwencji mogących potencjalnie  wystąpić  w obszarze poligonu demonstracyjnego w Barkowicach przygotowane przez OSP Barkowice.

Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek dla uczestników spotkania.

Dodatkowe informacje i zdjęcia z pikniku na stronie http://www.sulejow.pl

              
 

powrót