AKTUALNOŚCI

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Smardzewicach nad Zbiornikiem Sulejów Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował spotkanie robocze pt. „Wykorzystanie współpracy regionalnej dla realizacji nowych wyzwań”. (08.03.2018)

czytaj więcej
Wyniki konkursu plastycznego "Razem z EKOROB-em dbamy o czystą wodę w otaczającym nas krajobrazie"
Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012

W okresie od 1 października do 16 listopada br. trwał konkurs plastyczny pt. „Razem z EKOROB-em dbamy o czystą wodę w otaczającym nas krajobrazie”.  Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z obszaru objętego realizacją projektu EKOROB w zlewni bezpośredniej Zbiornika Sulejowskiego z gminy: Sulejów, Mniszków, Wolbórz i Tomaszów Mazowiecki. Do konkursu przystąpiły szkoły: Szkoła Podstawowa w Uszczynie,  Szkoła Podstawowa w Bukowcu nad Pilicą, Szkoła Podstawowa w Przygłowie oraz Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa TOMEK z Tomaszowa Mazowieckiego.

Uczestnicy konkursu zostali zobowiązani do wykonania pracy plastycznej w wybranej technice (rysunek, grafika, akwarela, wycinki i wyrywanki lub witraż papierowy) w formacie A4 lub A3. W konkursie przyznano nagrody za trzy najlepsze prace w każdej z trzech kategorii: klasy 0-1 – kategoria I, klasy 2-4 – kategoria II, klasy 5-6 – kategoria III oraz przyznano jedno wyróżnienie. Konkurs realizowany był w II etapach. I etap w szkołach, a następnie po trzy najlepsze prace w każdej kategorii były przesłane do organizatora, gdzie w dniu 6 grudnia jury konkursu przyznało następujące nagrody:

Kategoria I

1. Praca Tosi Madzio pt. „Pan oczyszcza dno zalewu” ze Szkoły Podstawowe „Tomek” w Tomaszowie Mazowieckim:

2. Praca Zuzi Siarkiewicz  ze Szkoły  Podstawowej „Tomek” w Tomaszowie Mazowieckim:

3. Praca  Julii Król ze Szkoły  Podstawowej w Bukowcu n/Pilicą:

Kategoria II

1. Praca Nataszy Bartłomiejczyk pt. „Nie wywracaj Ziemi do góry nogami„ ze Szkoły  Podstawowej w Przygłowie:

2. Praca Zofii Jaciubek ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu n/Pilicą:

3. Praca  Lidii  Mendakiewicz pt.  „Zdrowie to woda” ze Szkoły  Podstawowej  w Przygłowie:

Kategoria III

1. Praca Joanny Stępień pt. „Czysty zalew Sulejowski przez cały rok!” ze Szkoły  Podstawowej w Przygłowie:

2. Praca Weroniki Adamczyk  ze Szkoły  Podstawowej w Bukowcu n/Pilicą:

3. Praca Kingi Bezgackiej pt.„Woda=Życie” ze Szkoły Podstawowej w Uszczynie:

Wyróżnienie zostało przyznane pracy Amelii Kowalskiej pt. „Krajobraz w naszej okolicy” ze  Szkoły  Podstawowej w Uszczynie (kategoria klasowa II).

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowanie składamy nauczycielom, których pomoc i zaangażowanie było bardzo pomocne w przeprowadzeniu konkursu.

powrót