AKTUALNOŚCI

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Smardzewicach nad Zbiornikiem Sulejów Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował spotkanie robocze pt. „Wykorzystanie współpracy regionalnej dla realizacji nowych wyzwań”. (08.03.2018)

czytaj więcej
Spotkanie informacyjno-edukacyjne projektu EKOROB podczas pikniku ekologicznego w dniu 01.06.2014 w m. Twarda
Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014
W dniu 01.06.2014 w m. Twarda w ramach realizacji projektu EKOROB LIFE08 ENV/PL/000519 odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla społeczności lokalnej podczas pikniku ekologicznego współorganizowanego z Gminą Tomaszów Mazowiecki.
 
Głównym celem spotkania była zmiana zachowań na proekologiczne wszystkich grup społecznych. Dlatego tak ważne jest dotarcie do odbiorcy odpowiednimi środkami przekazu, aby w najprostszy i najskuteczniejszy sposób dotrzeć z informacją ekologiczną do wszystkich grup społecznych i wiekowych, łącząc wiedzę z działaniami praktycznymi.
 
W tym celu zostały zaprezentowane materiały informacyjne projektu EKOROB w formie ulotek dotyczące innowacyjnych wysokoefektywnych stref ekotonowych których zastosowanie w skali zlewni przyczyni się do osiągnięcia dobrego potencjału ekologicznego wód Zbiornika Sulejowskiego.
 
Dla najmłodszych w ramach pikniku zostało zorganizowane stoisko edukacyjne na którym animatorki z Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego poprowadziły warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży gdzie podczas gry Faunoflora, dzieci mogły sprawdzić swoja wiedzę z zakresu ochrony wody i jej oszczędzania. W laboratorium dzieci mogły się zapoznać w jaki sposób zanieczyszczenia spływają z pól i gospodarstw domowych do Zbiornika Sulejowskiego i jakie są tego skutki. Podczas spotkania można było także poznać zwierzęta i rośliny wodne, poznać ich tajemnice i zapytać o ich zwyczaje a podczas zabaw plastycznych, dzieci mogły posłuchać opowieści uwrażliwiających na problematykę ochrony wód. W programie jak zawsze było dużo zabawy, zagadek i nagród dla uczestników naszych eko-warsztatów.
 
Więcej informacji na temat spotkania na stronach:
 
 

 

powrót