AKTUALNOŚCI

W dniu 15 grudnia 2017 roku w Smardzewicach nad Zbiornikiem Sulejów Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował spotkanie robocze pt. „Wykorzystanie współpracy regionalnej dla realizacji nowych wyzwań”. (08.03.2018)

czytaj więcej
Przedstawiciele projektu EKOROB uczestniczyli w spotkaniach w ramach prac nad „Strategią Rozwoju Turystyki Obszaru Funkcjonalnego Dolina Rzeki Pilicy”
Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014

We wrześniu 2014 r. w Tomaszowie Mazowieckim w siedzibie Centrum Dialogu Społecznego i Wolontariatu Koordynator Projektu i jego przedstawiciele mieli okazję wziąć udział w warsztatach strategicznych w związku z pracami nad „Strategią Rozwoju obszaru funkcjonalnego Dolina Rzeki Pilicy” oraz „Strategią Rozwoju Turystyki obszaru funkcjonalnego Dolina Rzeki Pilicy”.

Były to cykliczne spotkania konsultacji społecznych, będące częścią większego procesu przygotowywania strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego. Inicjatywa te jest wyrazem zawiązanego otwartego partnerstwa przez:

  • Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki
  • Powiat Tomaszowski
  • Gminę Tomaszów Mazowiecki
  • Gminę Inowłódz
  • Gminę Rzeczyca
  • Stowarzyszenie Dolina Pilicy

Spotkania były okazją do wysłuchania planów rozwoju Obszaru Doliny Pilicy, informacji na temat aktualnej sytuacji, ale przede wszystkim możliwością zaprezentowania potrzeb, oczekiwań, i bieżących problemów. Dla przedstawicieli Projektu była to okazja do zaprezentowania i promowania Projektu i Programu Działań.

Okazało się, że Projekt EKOROB cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż to właśnie problem jakości, stanu wody w Pilicy, a zwłaszcza w Zbiorniku Sulejowskim jest tym identyfikowanym jako najpilniejszy i przesądzający o sukcesie rozwoju tego obszaru.

Więcej informacji o wydarzeniu:
http://partnerstwo-dolinapilicy.pl/

powrót